Înscrierea la școală

An școlar 2022- 2023

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga.

Despre școala noastră

Şcoala se află în centrul comunei Sâncraiu de Mureş. Școala noastră are în coordonare și Școala Gimnazială Nazna, Grădinița cu program Normal Sâncraiu de Mureș și Grădinița cu Program Normal Nazna.

Preşcolari și elevi

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum ducimus qui blanditiis.

Cadre didactice

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum ducimus qui blanditiis .

Resurse materiale

Relaţii comunitare

Școala colaborează cu autoritățile locale în ceea ce privește repartizarea fondurilor necesare pentru întreținerea școlii.

Digitaliada @ Școala Gimnazială Sâncraiu de Mureș

Școala noastră este câștigătoare a proiectului Digitaliada, prin care a fost dotată cu tablete, laptop și videoproiector în sprijinul orelor de matematică și TIC.